LetniskoKoruszka.pl

Atrakcje okolicy

MIEJSCE

Letnisko Koruszka  przylega bezpośrednio do stawu, otoczone jest lasem. Rano budzi nas śpiew rozmaitych ptaków, kumkanie żab. Koło stawu rozłożone są ławeczki, huśtawki. Na terenie wiszą także hamaki aby spędzić leniwie dzień 🙂

Kajaki

Na przylegającym do naszych domków stawie możecie Państwo nieodpłatnie popływać kajakami. Do naszych domków zakupiliśmy dwa kajaki wraz z wyposażeniem- pływanie rekreacyjne. Można również zamówić z wyprzedzeniem spływ kajakowy Doliną Baryczy lub pływanie po stawie w większej grupie u współpracującego z nami Macieja. www.baryczturystyka.pl

Maciej: tel. 665-145-094

Konie

Dolina Baryczy to Ostoja Konika Polskiego. Możecie tam dojść groblą wśród stawów lub przejechać około 2km autem. Koniki polskie są jedyną, rodzimą prymitywną rasą koni, wywodzącą się bezpośrednio od dzikich koni wschodnio-europejskich czyli tarpanów.

BRYCZKA

Jazda bryczką i zwiedzanie atrakcyjnych miejsc specjalnymi
szlakami to niesamowita przygoda. Z bryczki każdy może podziwiać
piękno Doliny Baryczy. Wyjazdy można organizować po wcześniejszej rezerwacji, start przejazdu z Niesułowic koło Milicza.

Maciej: tel. 665-145-094

Muzeum Bombki

Z Letniska Koruszka warto wybrać się ścieżką rowerową do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego  (KOM ul. Dąbrowskiego 3).  Na terenie starej fabryki bombek powstało muzeum z ich imponującą kolekcją. Po zwiedzaniu można dopieścić podniebienie pysznymi ciastami, deserami i kawą w kawiarni Stara Bombkarnia. W sklepiku ciekawe pamiątki z Doliny Baryczy i min. „zestawy GO” do samodzielnego zdobienia bombki Wzornikiem Dolnośląskim.     

                                            www. kom.edu.pl

ROWERY​

 

Polecamy wyprawy rowerowe po Dolinie Baryczy, jeżeli nie zabraliście swoich, polecamy wypożyczenie u nas i skorzystanie z kilkunastu atrakcyjnych tras rowerowych.

Piesze wycieczki

Dolina Baryczy to bogactwo rozmaitych gatunków ptaków. Do tej pory stwierdzono tutaj około 300 gatunków, z czego około 170 zakłada bądź zakładało tutaj swoje gniazda. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrą lornetkę i aparat do zdjęć.